Češi & změny: Jak na „to“ dobře a chytře
Pojďme se společně podívat na to, jak pracující Češi vnímají změny, jak s nimi (ne)pracují, jak je (ne)přijímají a jak o nich (ne)přemýšlí. Žijeme v BANI světě – Brittle, Anxious, Non-linear & Incomprehensible. Jediná konstanta je změna.
Prostředí byznysu je rychlé, zahlcující, pereme se s novými technologiemi a jejich (ne)dopady na každodenní práci a hledáme cesty, jak tvořit hodnotu, být konkurenceschopní a ze všeho se nezbláznit. Česká kultura změny zrovna nemiluje a často bývá naší první reakcí odpor a odmítání nového. Zároveň jsou ale Češi velmi kreativní. To přece nedává smysl! Tento paradox je nejlépe vidět v situacích, kde se lídrům podaří přerámovat nebo obejít prvotní odpor a přesunout se do fáze druhé, tvořivé. Výsledky pak stojí za to. Bohužel, v mnohých organizacích je změna komunikována nedostatečně, bez kontextu nebo direktivně. A hlavně bez ošetření té první, odmítavé, fáze. Pojďme se společně podívat na to, jak na změny chytře a dobře a díky tomu rozvinout kreativní potenciál a chuť se pouštět „do neznáma“ našich lidí.
Co si z přednášky odnesete?
- jak formovat svůj mindset přístupu ke změnám a ovlivňovat tak i své okolí
- jak se rychle a úspěšně přenést přes první fázi odporu do fáze tvoření
- budete lépe rozumět tomu, čím si druzí při výrazných změnách procházejí a jak se s tím vy jako lídr či kolega co nejlépe popasovat